Kemerburgaz Ay-Tek Evleri, Projesi Hakkında Bilgiler, Resimler

Kemerburgaz Ay-Tek Evleri,


Kemerburgaz - Göktürk Beldesindeki Kemerburgaz Ay-Tek Evleri, Türkiye'nin ünlü mimarlarından Han Tümertekin'in imzasını taşıyor. Ay-Tek Evleri, modern ve sade çizgileri yansıtan minimalist mimarisi nedeniyle doğallığı ön planda tutan, ferah ve aydınlık mekanlarıyla dikkat çekiyor. Yere kadar uzanan doğramalar, geniş pencereler, Fransız balkonlar ve alışılmışın üzerindeki tavan yüksekliği mimari tasarımın ilk bakışta dikkat çeken özellikleri arasında.

Kemerburgaz Ay-Tek Evleri'nin temel özelliği dizi evler halinde oluşu. Oaha lazla açık alan oluşturmak amacıyla sıra evler yapılaşması tercih edildi. Yapılar ve yeşil alan birebir oranda, 25.000 m?lik yapı alanına karşın 24.000 m* yeşil alan var. Ay-Tek Evleri'nde yakındaki ve uzaktaki yeşillikle İçice bir yaşam sürülüyor. Sıra evler tarzı mimariyle birarada yaşayan ancak birbirinin içine düşmeyen evlerle, uygar komşuluk
birimleri oluşturuluyor...

Ay-Tek Evleri üstüste iki dubletfen oluşuyor. Ust katlar için geniş açık hava mekanları yaratıldı. Giriş katlarda ise her evin önünde bahçesi var. Aynca evler arasındaki park olarak düzenlenen yeşil alanlar ortak kullanıma açık. Açık ve kapalı spor alanlan, açık tenis kortu, açık ve kapalı yüzme havuzu, titness, sauna gibi sosyal tesisler Ay-Tek Evleri'nde yaşamanın keyfini çıkartanlar için özel olarak tasadandı...

Ay-Tek Evleri kentli donanıma sahip, kır evi. doğa evi tarzında değil, ama doğanın içinde... Bu nedenle
otomobiller evlerin altındaki otoparka bırakılıyor. Göz önünde otomobil yok. Otomobilinizi yer altındaki garaja park ettikten sonra açık havaya çıkıyorsunuz. Bu korunaktı açık hava ortamından geçtikten sonra evinize giriyorsunuz. Otoparkta her aileye 2 araçlık yer ayrıldı.

İlk bakışta birbirine çok benzer bir yapı bütünlüğü görülmesine karşın mekanlar hiçbir şekilde tekrarlanmıyor. Hiçbir kat, bir üst katı tekrarlamıyor. Bu da apartman yaşantısından farklı bir özellik. Yaşayanların evlerini basmakalıp çoğaltılmayan bir yer olarak hissetmesini sağladık. Bunun duygu tarafı bir yana, teknik olarak yararlı ve kullanışlı yönleri var. Hacimlerin hepsi bir üst katta tekrarlanmasa da kullanılan teknik altyapı, yapıyı ekonomik kılıyor.

Maliyetin tüketiciye daha az şekilde yansımasına, fiyatını çok daha makul düzeyde tutmaya yarıyor. Fakat hiçbir zaman fotokopide çoğaltılmış bir mekanda yaşadığınız duygusunu vermiyor.

Çelik çalı estetik ve hafit: Ay-Tek Evleri'nin her noktası en ince aynnbsına kadar hesaplandı. Kullanılan çelik çatı sistemi, çatılarınızı çok daha dayanıklı bir hale getirirken aynı zamanda daha estetik bir görüntü sergiliyor. Eğri çatı stili, üst kat tavanlarında yumuşak geçişler sağlıyor. Çatıda kullanılan çeliğin hafifliği dolayısıyla binaya düşen yük azalıyor... Odalar daha geniş ve ferah, evler daha güvenli hale geliyor.

DEPREM GÜVENLİĞİ: Betonarme karkas sistemi ve entegre çelik konstrüksiyonlarla yapılan Ay-Tek Evleri'nin her noktası depreme dayanıklıdır. Evlerde, hazır beton üretiminde dünya lideri olan Latarge firmasının beton ürünü kullanılmıştır. Betonarme hesaplan Göktürk Beldesi'nin 3. derece deprem bölgesi olmasına rağmen, 1. derece deprem bölgesine göre yapılmıştır.

24 SAAT GÜVENLİK: Yaşanacak her evde olması gereken herşey Ay-Tek Evleri'nde standart. 24 Saat site güvenliği, kontrollü giriş-çıkışlar ve her evde standart alarm sistemiyle Ay-Tek Evleri'nde içiniz her zaman rahat olacak.

ELEKTRİK GÜVENLİĞİ: Ay-Tek Evleri'nde olabilecek elektrik kesintilerinde evlerin tüm enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere ithal ABB marka jeneratör bulunmaktadır. Ayrıca ana trafo da ithal ABB markadır. Elektrik panosu ve anahtarlı otomatik sigortalar ithal Merlin Gerin markadır. Evlerde koruma topraklaması tesisatı ve herhangi bir arızada gerilim altında kalmasına karşı bütün madeni aksamlar topraklanmıştır. Aynca tüm ıslak hacim priz hatları pano içerisine koyulmuştur. Kaçak akım röleleriyle tüm evler, kaçak akımlara karşı korunmuştur.

AYRICA: Tüm sitede yıldırıma karşı paratoner sistemi kurulmuştur.

Ay-Tek Evleri'nde hayal başladı... Ve yaşayanlar yukarıdaki kelimelerin ne anlama geldiğini arlık daha iyi biliyorlar:
Mutfaklarınız isteğinize bağlı olarak Eczacıbaşı Bulthaup veya LineaDecor... Dolap kapakları ve mutfak tezgahlarının renklerini seçmeye bekleriz...

Ay-Tek Evleri'nde yer kaplaması olarak, ithal 3 stripli lamine parkeler salon ve yatak odalarında kullanılıyor. Parke renklerini de seçmeye bekleriz... Banyolarda duvar kaplamasında Vitra Residans, Forest, Arkitekt ve Color 10x20.
10x10 veya 5x5 yer kaplamasında 40x40.30x30 veya 10x10 seramik kombinasyonları kullanılıyor. Lavabo ve duş Vitra Kemer serisinden, klozet Vitra sistem serisinden, lavabo ve duş bataryaları ise Eczacıbaşı Artema Ares serisinden...

SES ve ISI İZOLASYONU:
Ay-Tek Evleri'nde daire içi katlar arası ses ve ısı izolasyonu sağlamak için yüzer şap uygulanmıştır. Yüzer şap; yer kaplaması ile betonarmenin özel styrapor ile birbirinden ilişkisinin kesilmesidir. Sytrapor şapın altına konularak ısı ve ses geçirimsizliği sağlanır. Böylelikle komşu daireler arasındaki ses problemi de ortadan kalkmış olur. Yurt dışında yüksek kalitedeki yapılarda kullanılan YÜZER ŞAP uygulaması. Ay-Tek Evleri'nde standart...

Dış ve iç duvarlar YTONG marka gazbeton malzeme ile özel yapıştırıcı kullanılarak inşa edilmiştir. Dış cephede ve iç mekanlarda Lafarge Entegre çimento ve alçı esaslı hazır sıvaları kullanılmıştır. Isı kaybı hesapları yapılarak gerek duyulan dış duvarlara 3 cm ekstrude styrapor kaplanarak ısı yönetmelik hükümleri sağlanmıştır. Bodrum dış duvarları betonarme perdedir. Duvariann su izolasyonu binayı temelin altından itibaren iki kat (3+2mm) Yalteks marka membran kullanılarak yapılmıştır.

ORTAK YAŞAM ALANLARI:
AÇIK-KAPALI YÜZME HAVUZU
TENİS KORTU // FITNESS CENTER BUHAR VE MASAJ ODALARI
SAUNA//CAFE-BAR
ETKİNLİK MERKEZİ
GEZİ PARKI // ÇOCUK BAHÇESİ
KOŞU-BİSİKLET PARKURLARI


Kemerburgaz Ay-Tek Evleri, İLETİŞİM BİLGİLERİ
Show

Merkez Mahallesi Şen Sokak
Göktürk Beldesi / Kemerburgaz / İSTANBUL

Telefon: 0212 322 20 15- 16

MERKEZ OFİS:
Büyükdere Caddesi
Enka Han Katıl Esentepe 80280 İSTANBUL

Telefon: 0212 274 55 60 (pbx)
Faks : 0212 356 43 91

www.aytek.com

Kemerburgaz Ay-Tek Evleri, İnşaat Firmaları
Ay Tek İnşaat ,