Taşyapı İnşaat Hakkında Bilgiler, Konut Projeleri

Taşyapı İnşaat

Taşyapı İnşaat

TARİHÇE

1985 yılında faaliyete başlayan firmamız, kurulduğu günden bu güne kadar amacına uygun olarak çalışmalarına devam etmiş ve bugün ülkemizin önde gelen inşaat ve yatırım kuruluşlarından birisi olarak Türk ekonomisi içinde yerini almıştır.

Kurulduğu günden bu yana  milyonlarca metrekarenin üzerinde yapı inşa eden Taşyapı İnşaat 9 bin lüks konut ile 1 milyon metrekarenin üzerinde iş merkezini içeren bir portföye sahip olmuştur. 2000’li yıllarda gelişimini hızlandıran ve inşaat alanında çok sayıda konut, bina, yol, köprü ve altyapı projesini tamamlayan Taşyapı İnşaat, Türk müteahhitlik sektörü içerisindeki ağırlığını faaliyet gösterdiği her alanda hissettirmiştir. 2005 yılından itibaren faaliyetlerini yurtdışı projeleri ile de genişleten şirketimiz inşaat alanındaki etkinliğini arttırmıştır. 40 milyon dolarlık makine parkı ile  altyapı ve üstyapı projelerinin yanı sıra enerji sektörüne yaptığı yatırımları ile de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaya devam etmektedir.

Taşyapı inşaat, taahhüt ve inşaat yatırımlarını her alanda sürdürmeye devam etmektedir. Konut, bina ve işyerleri; kültür, spor ve sağlık merkezleri, turizm kompleksleri; otoyollar, kavşaklar, tüneller, boru hatları, kanalizasyon ve sulama sistemleri gibi altyapı sistemleri; hidroelektrik santralleri gibi enerji tesisleri hizmet verdiği alanlara örnek gösterilebilir.

İstanbul Maslak’ta gerçekleştirilen ve 40 katlı 10 bloktan oluşan 460.000 m²’lik kapalı inşaat alanına sahip Mashattan,   residence anlayışının tam bir örneği olan 248 konutluk İstanbul Ataköy Novus Residence, Anadolu yakasının elit yerleşim merkezi İstanbul Acıbadem’de konumlanan 750 konutluk Almondhill projesi, 44 katlı bloklardan oluşan Mecidiyeköy İş Merkezi projeleri yer almaktadır. Taşyapı sadece lüks konut alanında değil turizm alanındaki 2 adet 5 yıldızlı otel projesi yatırımıyla da  turizm alanındaki gücünü arttırmış ve bu referanslarıyla  Irak ve Kazakistan’daki altyapı projelerine de talip olmuş ve taahhüdü altındaki projeleri birer birer başarıyla tamamlayarak  çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca Türkiye’de Orta ve Doğu Anadolu bölgelerinde kurduğu  hidroelektrik santralleriyle ülke ekonomisine enerji yatırımlarıyla da destek olmakta ve yatırımı devam eden 880 megawatt gücündeki santrallerin yatırım maliyeti 1 milyar doları aşmaktadır.

Taahhüdüne almış olduğu yurtiçi ve yurtdışı altyapı projelerinin yaklaşık 200 milyon dolarlık kısmını tamamlayarak teslim etmiş ve yurtiçinde 70 milyon dolar, yurtdışında 175 milyon dolarlık taahhüdünde olan işlerde çalışmalarına devam etmektedir.

Taşyapı, konut, iş merkezi ve otel inşaatlarında hedeflenen 7 yılda  3 milyar dolarlık cironun 450 milyon dolarlık bölümüne 14 ay gibi kısa bir sürede ulaşılmıştır.

Çeyrek asra yaklaşan tarihinde ticari faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk bilincini de kurumsallaştırmayı başarmıştır. Bu bağlamda, ülkenin çeşitli kentlerinde yapılan okul binaları, çocuk yetiştirme yurtları ve şehit aileleri için yapılmış olan sosyal konutlar Taşyapı’nın gurur kaynağıdır. Ayrıca, Taşyapı  kültürel ve sportif faaliyetlere de sponsorluklar yolu ile destek sağlamaktadır.

Taşyapı, hizmetlerini gerçekleştirirken her safhada kurmuş olduğu yönetim sistemini işleterek ISO 9001: 2000 standardına uymaktadır. Ayrıca  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi ile ilgili  belgelendirme çalışmaları da süratle devam etmektedir. Taşyapı; topluma, çevreye ve çalışanlarına karşı her zaman sorumluluk bilinci içinde olmuş ve olmaya da devam edecektir.

Yatırım yaptığı her alanda kalite ve güveni garanti eden Taşyapı, insan hayatının değerini bilerek yeni projeler tasarlamakta ve gerçekleştirmektedir. Taşyapı, bilgisini , deneyimini ve teknolojiyi harmanlayarak hayata geçirdiği projelerini standartlara uygun üst düzey kalite, doğru zamanlama ve akılcı maliyet prensipleri ile yöneterek, müşteri isteklerini karşılamayı ve beklentilerinin ötesine geçmeyi ana politika olarak benimsemiştir. Hedeflerine ulaşmaya çalışırken doğaya saygılı projeler hedefleyen, faaliyet gösterdiği ülkenin ilgili yasal gerekliliklerine uygun, kalite, işçi sağlığı, emniyet ve çevre unsurlarını içeren etkin ve verimli bir entegre yönetim sistemi uygulanmaktadır.

Kuruluşundan bu yana haklı bir saygınlığa ulaşmış olan Taşyapı’nın bugünkü konumuna gelmesinde, iyi eğitimli ve öz verili çalışan personeli  ile deneyimli ve profesyonel üst yönetim kadrosu etkili olmuştur.  22 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Taşyapı 10.000’i aşkın çalışanı  ve  15 iştiraki ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam etmektedir.

 

BAŞKANIN MESAJI

Türkiye’nin merkezi neresidir diye sorarsanız çoğu insanın cevabı elbette İstanbul olacaktır. Bu bağlamda İstanbul Doğu ile batı arasında yer alan stratejik konumu, farklı kültür miraslarını barındıran ve sergileyen tarihi dokusu ile tüm dünya tarafından hayranlıkla izlenen bir şehrimizdir.

Taşyapı olarak 23 yıldır İstanbul’da olmaktan, bu eşsiz güzellikteki şehre yeni, modern ve görkemli yapılar kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Kalite ve güvenilirlik prensiplerinden asla ödün vermeden çalışan Taşyapı dünyanın dört bir noktasında projeler gerçekleştirmesine rağmen, İstanbul’a özel bir önem vermekte, ortaya çıkan her eserin Taşyapı mükemmelliğine yaraşır olması için uğraşmaktadır.

2008 yılında 23. yaşını kutlamanın mutluluğunu yaşayan Taşyapı günümüzde sadece inşaat değil; turizm ve enerji alanında da yatırımlar yapmakta, ülkemizin geleceği için yeni tesisler, yeni güzellikler ve yeni istihdam alanları yaratmaktadır.

Taşyapı olarak bizi bugünlere getiren en önemli değerin halkımızın beğenisi ve takdiri olduğunu biliyor ve bununla gurur duyuyoruz. Bu yüzden değerli halkımıza teşekkürlerimizi sunmanın en uygun yolu olarak daha fazla çalışıyor, yaptığımız mükemmel işlerle yetinmeden her zaman daha iyisi için çabalıyoruz.

2008 yılında teslimi yapılacak olan Mashattan, Almondhill ve Novus Residence gibi projelerimiz ile binlerce İstanbullu’yu hayallerinin yaşam alanları ile tanıştırmak, yapımı devam eden ve gündemde olan projelerimiz ile dünyanın dikkatini ve takdirini toplamak, geriye dönüp baktığımızda Taşyapı’yı tercih eden Türk halkının beğenisini kazanmış olmak bize gelecek için ilham ve heyecan vermekte…

Bu heyecanımızı sizlerle paylaşmak için en eşsiz yaşam alanlarını oluşturmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla.
Emrullah TURANLI
Yönetim Kurulu Başkanı

LOKASYON KALİTE GÜVENLİK İLKELERİMİZ
Taşyapı ortaya çıkardığı tüm projelerde her zaman aynı titizlik, aynı özen ve aynı ciddiyet ile çalışmaktadır. Bu sebeple küçük veya büyük ayrımı yapılmaksızın öncelikle projenin lokasyonuna büyük önem verilir. Taşyapı imzası taşıyan tüm yaşam alanları ulaşım ve prestij bakımından İstanbul'un en özel noktalarında yer almaktadır. Bu yapıların bir diğer ortak özelliği ise en ince ayrıntısına kadar üst düzey kalite standartlarına sahip olması, sadece görünüm itibarı ile değil, malzeme ve uygulama kalitesi olarak da benzersiz olmasıdır.

İnşaat sektöründe 23. yılını tamamlayan Taşyapı geçmiş yıllardaki başarıları ve proje teslim tarihlerindeki titizliği ile güvenilirlik prensibini en sıkı şekilde sahiplenmiş bir şirkettir. Lokasyon ve kalite konularındaki titizliğimizi bize duyduğunuz güven ile perçinlemiş olmaktan gurur duyuyor ve bu mutluluk ile yeni projelere adım atacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

MİSYON
Yaşama değer katan projeler tasarlamak ve geliştirmektir

VİZYON
Yatırım yaptığı her projede lokasyon, güvenilirlik ve kalite ilkelerinden vazgeçmeden çalışan, Türkiye'nin gurur duyduğu bir şirket olarak hizmet vermek.

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKASI
TAŞYAPI projelerini insan değerlerine özel önem veren, standartlara uygun üst düzey kalite, doğru zamanlama ve akılcı maliyet prensipleri ile yöneterek, müşteri isteklerini karşılamayı ve beklentilerinin ötesine geçmeyi ana politika olarak benimsemiştir.

Bu politika ışığında çalışanların, ilgili tarafların ve çevrenin inşaat faaliyetlerinden kaynaklı oluşacak sağlık, emniyet, çevre etkilerini en aza indirmek için gereken kaynağı sağlamayı taahhüt eder. Kirliliğin önlenmesi prensibiyle, atıkların oluşmadan azaltılmasını sağlayan doğaya saygılı projeler hedeflemektedir.

Stratejik hedeflerine ulaşmaya çalışırken, faaliyet gösterdiği ülkenin ilgili yasal ve diğer gerekliliklerine uygun, kalite, sağlık, emniyet ve çevre unsurlarını içeren, etkin ve verimli bir entegre yönetim sistemi uygular ve sistemini sürekli geliştirmek için gerekli kaynakları kullanır.

TAŞYAPI YÖNETİM KADROSU;
Yönetim Kurulu Başkanı: Emrullah Turanlı
Genel Müdür: Göksel Bodur
Genel Müdür Yardımcısı: Alpaslan Kızıloğlu
Genel Müdür Yardımcısı: (Mali İşler) Aydın Turanlı
Genel Müdür Yardımcısı: (Yurt dışı İşler) Adnan Özkan

FAALİYET ALANLARIMIZ
İNŞAAT
 • TAŞYAPI

SANAYİ
 • AVRUPA ÇİMENTO SANAYİİ VE TİC. A.$.

ENERJİ
 • ETİ ENERJİ
 • KARAT ELEKTRİK
 • BAŞAT ELEKTRİK
 • ETİ ELEKTRİK
 • MASAT ELEKTRİK
 • YADE ELEKTRİK
 • DORAT ELEKTRİK
 • FIRAT ELEKTRİK
 • EY-TUR ENERJİ ELEKTRİK
 • SONAT ELEKTRİK

MADEN:
 • ETİ MADENCİLİK
 


Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kısıklı Caddesi No:106 34662 Altunizade - Üsküdar
Telefon : (0 216) 339 65 70 pbx
Faks:(0 216)339 04 70
E-posta: tasyapi@tasyapi.com

Web: http://www.tasyapi.com